Strona głównaHistoriaAktualnościIntencje mszalneGaleriaKontakt

LinkiAkcja KatolickaCaritasŚwietlicaMłodzież w parafii

PielgrzymkiPerełki


·        

  

WRÓĆ

 

Bóg jest miłością

                                                                                              

 

MIŁOŚĆ BOŻA

 

                                       

DROGI PRZYJACIELU!

 

Może szukasz sensu życia. Dręczy Cię pytanie: „po co żyję?”...

Może odczuwasz w swoim sercu pustkę, niespełnienie i niezadowolenie z samego siebie. Tęsknisz za prawdziwym, trwałym szczęściem i miłością...

Może widzisz swoją inność – gdy przyznajesz się do wiary i spotyka Cię niezrozumienie otoczenia, ciągłe ośmieszanie, wrogość, a nawet alienacja...

A może doświadczasz cierpienia, odrzucenia lub innych życiowych porażek i masz pretensje, że to WŁAŚNIE CIEBIE, albo kogoś z Twoich Bliskich, dotknęło nieszczęście lub  choroba...

Może przeżywasz żałobę i masz poczucie wielkiej niesprawiedliwości i nieutulenia w żalu... 

Może jesteś biedny i zazdrościsz innym materialnego powodzenia lub odwrotnie – opływasz w bogactwo i tęsknisz za prostotą i pokojem serca, którego nie doświadczasz...

            Spójrz, w jak wielu sprawach jesteś bezradny!

Niezależnie kim teraz jesteś, jakie piastujesz stanowisko, co robisz, gdzie i jak żyjesz oraz ile masz lat, CHCEMY TOBIE POWIEDZIEĆ COŚ BARDZO WAŻNEGO:

            JEST KTOŚ, KTO BARDZO CIĘ KOCHA! Kocha bezgranicznie miłością pełną, czystą i wszechogarniającą. Ktoś, kto Ciebie akceptuje takim, jakim jesteś. Jest Ktoś, kto chce się Tobą opiekować, Tobie pomagać, nawiązać z Tobą bardzo bliskie relacje i być zawsze bardzo blisko Ciebie!

      TĄ OSOBĄ JEST SAM BÓG!

 

Nie wierzysz, że tak jest? Więc otwórz z nami Pismo Święte – jeżeli posiadasz – lub kup je prędko, bo w tej Księdze zawarte są słowa, które Bóg kieruje bezpośrednio do Ciebie.

            Bóg zapewnia, że w Twoim życiu NIEUSTANNIE Ci towarzyszy – od urodzenia aż do starości (Iz 46, 3-4). Czy masz takiego WIERNEGO towarzysza życia jak On?

BÓG JEST Z TOBĄ ZAWSZE!!! Niezależnie od tego, czy o Nim myślisz, czy o Nim zapominasz, bo pochłonięty jesteś swoimi sprawami. Jest nawet wtedy, gdy nie chcesz Go znać. Wiedz, że cały czas jest z Tobą!!! Niezależnie od tego czy odczuwasz Jego obecność w sposób duchowy, czy też nie. Codzienne każdy swój krok stawiasz w Jego obecności.

Czy przez dłuższy czas można przebywać z kimś, kogo się nie akceptuje? Z pewnością nie.  Natomiast z osobami, które kochamy, chcemy być nieustannie i jak najdłużej.

Zobacz! BÓG CHCE BYĆ Z TOBĄ przez całe Twoje życie i czyni to!

Jest to wspaniały DOWÓD JEGO MIŁOŚCI DO CIEBIE. On naprawdę Ciebie kocha odwieczną miłością (Jer 31, 3-4). MIŁOŚCIĄ TAK WIELKĄ, że po ludzku nie da się do końca tego wyrazić; zobrazować ją mogą zaślubiny dwojga kochających się osób, które chcą połączyć się z sobą na całe życie (Oz 2, 21). Tę miłość Boga do Ciebie można porównać do troskliwości rodzica przepełnionego miłością do swojego dziecka, które PRZYTULA I KARMI, NIE OCZEKUJĄC ODWZAJEMNIENIA (Oz 11, 1-4)...

Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś odrzucenia przez innych ludzi, to wiedz, że BÓG NIGDY O TOBIE NIE ZAPOMNI. Bo Ten, który kocha prawdziwie, zawsze pamięta o ukochanym (Iz 49, 15-16). Niezależnie od tego, co by się działo wokół Ciebie i jakiekolwiek życiowe kataklizmy miałyby miejsce, to MIŁOŚĆ BOGA DO CIEBIE jest WIELKA I NIEZMIENNA, i będzie trwać ZAWSZE (Iz 54, 10). Ta miłość codziennie się odnawia (Lm 3, 22-24).

            Czy potrzebujesz jeszcze dowodów Jego miłości? My możemy kochać Boga tylko dlatego, że to ON PIERWSZY NAS UKOCHAŁ (1J 4, 10.19).

             DROGI PRZYJACIELU! Otwórz się więc na tę rzeczywistość. OTWÓRZ PRZED BOGIEM SWOJE SERCE I ZACZNIJ GO KOCHAĆ. Doświadczenie BOŻEJ  MIŁOŚCI jest tak niesamowite i wielkie, że żadna siła ani władza, lub jakiekolwiek przeszkody, które napotykamy w życiu, nie są w stanie nas od tej miłości odłączyć (Rz 8, 38-39).

Trwaj więc, Przyjacielu, w BOŻEJ MIŁOŚCI przez całe Twoje życie, a będziesz szczęśliwy już tu na ziemi, niezależnie od tego, ile masz lat, kim jesteś, jaka jest Twoja historia życia, ile masz problemów i jak wielkiego doświadczyłeś lub doświadczasz cierpienia.

JESTEŚ UKOCHANYM DZIECKIEM BOGA! Bóg kocha Ciebie dzisiaj w sposób bezwarunkowy i osobisty. Czyni to nie dlatego, że jesteś dobry, ale dlatego, że jesteś Jego dzieckiem – Jego dzieckiem!